Dysplazja stawu biodrowego u psa – cena zabiegu

Dysplazja stawu biodrowego u psa - cena zabiegu

Choć o dysplazji stawów biodrowych nie słyszy się wyjątkowo często, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób ortopedycznych u psów. Co warto o niej wiedzieć? Z czym wiąże się taka diagnoza i jaka jest cena zabiegu?

Czym jest dysplazja stawu biodrowego u psa?

Dysplazja biodrowa oznacza nic innego, aniżeli nieprawidłowy rozwój stawu biodrowo-udowego. Polega na braku dopasowania panewki miednicy i głowy kości udowej. Najprościej mówiąc – oznacza to, że elementy stawów przestają do siebie pasować. Z tego powodu każdy ruch wiąże się z uczuciem bólu, który nasila się jeszcze bardziej po aktywności fizycznej. Niestety, choroba ta dotyka najczęściej szczeniaki w wieku do 12 miesięcy, a więc znacznie utrudnia im poznawanie świata i beztroską zabawę.

Warto wiedzieć, że dysplazja stawu biodrowego jest chorobą genetyczną, czyli przekazywaną z rodziców na potomstwo. Co więcej – dysplazja u psa może dotyczyć również wielu innych stawów, nie tylko stawu biodrowego.

Dysplazja stawu biodrowego u psa – cena zabiegu. Ile wynosi?

Choć możliwe jest chirurgiczne leczenie dysplazji stawu biodrowego, to jednak spotkać można również to zachowawcze, którego celem jest jak największe złagodzenie objawów i zapobieganie dalszemu rozwojowi choroby. Wybór sposobu leczenia zależy od kilku czynników. Najważniejszy z nich, to oczywiście wiek psa. Pod uwagę należy wziąć także ogólny stan zdrowia oraz stopień zaawansowania schorzenia. Wiele osób zastanawia się, z jakimi kosztami wiąże się dysplazja stawu biodrowego u psa. Cena zabiegu zależy przede wszystkim od sposobu operacji. Niektóre metody mogą być zastosowane tylko i wyłącznie u młodych psów, natomiast inne stanowią ostateczność, po którą nieczęsto się sięga.

Ile jednak zwykle kosztuje standardowa operacja dysplazji stawu biodrowego u psa? Ceny wahają się od 800 złotych do nawet aż 4000 złotych. Będąc właścicielem psa, zmagającym się z takim schorzeniem, warto przygotować się na niemały wydatek. Dobrze jednak pamiętać o tym, jak niezbędna jest operacja dysplazji stawu biodrowego u psa. Koszt faktycznie potrafi być duży, ale zabieg jest często jedynym sposobem na walkę z tą chorobą.

Na co należy zwrócić uwagę przy dysplazji bioder u psa?

Tak jak w przypadku wszystkich innych chorób ortopedycznych u psów, tak również przy dysplazji stawu biodrowego, należy zwracać dużą uwagę na kondycję psa oraz jego sylwetkę. Utrzymanie odpowiedniej masy ciała jest niezbędne, aby ułatwić zwierzakowi funkcjonowanie, co więcej – często zaleca się również podawanie suplementów, takich jak np. tabletki na stawy GoodDoogie!. Te mogą mieć postać proszku, tabletki, a także płynu, który można dodać do posiłku.

Zabieg nie jest więc jedynym, co należy poczynić, aby pomóc zwierzakowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc go odpowiednimi środkami, a także zapewnić wygodne miejsce do spania. Warto również zwrócić uwagę na materace ortopedyczne. Choć operacja dysplazji stawu biodrowego u psa, to koszt od kilkuset złotych wzwyż, to nie należy bagatelizować tego schorzenia i odkładać leczenia w czasie.