Witaminy dla psa na sierść

Witaminy dla psa na sierść

Kiedy nasz pupil zacznie gubić sierść w dużych ilościach, wręcz “łysieć”, jest to niewątpliwie sygnał, który powinien nas zaniepokoić. Oznacza to bowiem, że w jego organizmie dzieje się coś złego. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że głównym powodem “łysienia” wśród zwierząt jest niedobór witamin, – a problem ten można w bardzo szybki sposób zredukować.

Jakie mogą być przyczyny wypadania sierści?

Tak, jak napisaliśmy we wstępie do dzisiejszego artykułu – główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedobór witamin w organizmie zwierzaka. A dlaczego poziom witamin w jego organizmie jest niski? Ważną rolę odgrywa tu nieprawidłowa dieta, choć, oczywiście, nie tylko nieprawidłowy sposób odżywiania pupila może doprowadzić do spadku poziomu witamin w jego organizmie. Poważniejszymi przyczynami okazać się mogą różnego rodzaju schorzenia – na przykład alergia pokarmowa, czy choroby dermatologiczne. Ważne więc, by niezależnie od suplementacji witaminami skonsultować się z weterynarzem – zwłaszcza, jeśli zwierzę traci duże ilości sierści w drastycznie szybkim tempie.

Jakie witaminy należy suplementować psu? 

Psy, podobnie jak ludzie, potrzebują dostępu do zróżnicowanych witamin. Podstawową jest, rzecz jasna, witamina C. Bardzo ważne, by pies przyjmował regularnie zalecane porcje witamin E oraz A. Warto jednak pamiętać, że suplementowanie witamin jest tylko połową sukcesu. Dobre produkty takie, jak tabletki na sierść powinny zawierać również szereg składników mineralnych, takich jak kolagen, czy biotyna. Jak zatem suplementować psu niezbędne witaminy oraz składniki mineralne? Kupowanie szeregu preparatów, z których każdy zawiera inne składniki i substancje czynne nie ma sensu. Po pierwsze – byłby to wydatek rzędu kilkuset złotych, po drugie – wszyscy chyba zgodzimy się, że psu łatwiej podać jedną tabletkę, niż na przykład pięć. Warto więc zdecydować się na suplement, który zawiera wszelkie niezbędne witaminy i składniki mineralne, w optymalnych ilościach – a takim produktem jest, niewątpliwie, preparat na wypadanie sierści GoodDoggie!

Tabletki dla psa na wypadającą sierść

Dlaczego polecamy akurat suplement GoodDogie! ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ jest to jedno z najlepszych na rynku rozwiązań na wypadanie sierści u psa – do tego jest to propozycja bardzo bezpieczna. Suplement został skomponowany z najwyższej jakości składników – a to oznacza, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jego przyjmowania jest absolutnie minimalne.

Dodatkowo, suplement diety GoodDoggie! dba nie tylko o sierść naszego pupila. Jest to preparat niezwykle pomocny w przypadku dolegliwości kostno-stawowych u psa, wywołanych choćby jego wiekiem. Zawiera on glukozaminę oraz chondroitynę – substancje naturalnie występujące w mazi stawowej. Prawidłową pracę chrząstek zapewnia również obecny w składzie preparatu kolagen. Witaminy GoodDoggie! to więc bardzo kompleksowe rozwiązanie, dopasowane do potrzeb psów w różnym wieku i o różnych schorzeniach, który warto rozważyć niezależnie od rasy posiadanego przez nas psa.