Co na stawy dla labradora warto wybrać?

Suplementy na stawy dla labradora

Pies jest nie tylko domowym zwierzęciem, ale również naszym przyjacielem na wiele lat. Staje się członkiem rodziny, o którego dbamy z wyjątkową uwagą. W końcu pupil nie jest w stanie powiedzieć nam, co mu dolega. Sami musimy zaoferować mu kompleksową opiekę, zarówno w odniesieniu do codziennych spacerów oraz zabaw, karmienia, jak i dbania o jego zdrowie. W przypadku dużych ras, takich jak labrador, warto wzmacniać stawy psa.

Dlaczego warto dbać o stawy swojego psa?

Stawu u psa, podobnie jak w przypadku ludzi, ulegają stopniowemu zniszczeniu wraz z wiekiem. Ściera się chrząstka stawowa, co może generować dolegliwości bólowe i powodować problemy w przemieszczaniu się. W odniesieniu do psów szczególnie narażone są duże rasy, takie jak labrador, golden retriever czy rottweiler. Ich wysoka masa ciała generuje obciążenia dla stawów kończyn. Kolejnymi czynnikami ryzyka są:

  • wiek – zwyrodnienia tkanki chrzęstnej pojawiają się najczęściej u labradorów powyżej 8. roku życia
  • nadmierne kilogramy – nadwaga czy otyłość znacznie obciążają stawy
  • uwarunkowania genetyczne, na które jako właściciele nie mamy wpływu
  • przebyte urazy, np. wskutek potrącenia przez auto

Dbanie o stawy swojego labradora jest przejawem opieki i troski. W zamian za to otrzymujemy od pupila duże pokłady miłości, zaufania i przywiązania.

Jak dbać o stawy swojego psa?

Wspierając stawy swojego psa należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • ciepłe legowisko – pies nie powinien spać na zimnej podłodze,
  • lokalizacja legowiska – jeśli pies ma duże problemy ze stawami warto tak umiejscowić leżankę, aby nie musiał często chodzić po schodach,
  • regularna aktywność fizyczna – utrzyma stawy w sprawności i wspomoże produkcję mazi stawowej,
  • suplementacja i odpowiednia dieta.

Ostatnia kwestia jest najważniejsza. Co na stawy dla labradora wybrać, aby z czystym sumieniem podawać preparat swojemu psu? Wiele posiadaczy psów próbuje rozwiązać problem ich dolegliwości stawowych za pomocą ludzkich leków na stawy i suplementów. Jest to dużym błędem, ponieważ środki przeznaczone dla ludzi mogą zawierać składniki aktywne szkodliwe dla zwierząt. Pamiętajmy, że układ pokarmowy zwierzęcia i jego tolerancja pokarmowa różnią się od ludzkich. Warto sięgać po specjalistyczne tabletki na stawy dla psa, np. marki GoodDoggie!.

Dlaczego warto wybrać GoodDoggie?

Witaminy dla labradora na stawy GoodDoggie! zawierają m.in. biotynę, miedź, cynk, witaminę C czy kolagen. Wszystkie składniki, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu kostno-stawowego u psa. Glukozamina i chondroityna znajdują się naturalnie w mazi stawowej – suplement uzupełnia ich niedobory i sprawia, że nawet wymagające aktywności nie będą dla psa trudnością. Wszystkie składniki są w pełni bezpieczne dla zwierzęcia, a wydajne opakowanie zapewni mu wsparcie przez długi czas.

Dużą zaletą tego suplementu jest jednoczesne wspieranie kondycji sierści oraz ogólnego zdrowia. Każdy pies powinien spożywać zbilansowane i urozmaicone posiłki, co często jest trudne nawet w przypadku właścicieli samodzielnie je przygotowujących. Profilaktyka zmian stawowych u labradora to niezbędny element, aby mógł on w dobrym zdrowiu dożyć sędziwego wieku.